Igyekszem összeszedni magam, és folytatni az élmények leírását. Ezért újraolvastam az utolsó néhány bejegyzést, amiben nagyon sok gépelési hiba van. Mentségemre legyen, hogy ott internetkávézóban tudtam pénzért géphez jutni. Siettem.
Tehát Gold Coast. Az első élményem a buszállomás előtt volt. Hajnalban értem oda,mint írtam, és várnom kellett Gyurira. Éktelen ordítozás és éneklés szórakoztatott, de sajnos a rendőri intézkedést már nem láttam a saroktól. Én tudtam mi zajlik, mert az újságok erről cikkeztek egy hete Ausztráliában: Schoolies. Ez a tavaszi szünetüket töltő végzős középiskolásokat jelenti. Én szombat este a 4-6-os éjszakain szégyelem magam a tajtrészeg tizenévesek miatt, de az ausztrálok túltesznek rajtuk. Egy hétig mérhetetlen mennyiségű alkoholt megisznak, buli buli hátán, botrány botrány után. Az utolsó néhány napot átéltem!!!! Ja igen, Gold Coast az egyik kedvenc célhely ilyen partikra.
Alkoholt egyébként csak kijelölt helyen, bottleshopban lehet venni, és persze bárokban.
Gold Coast ettől függetlenül is tele van fiatalokkal. SURF és BEACH a kulcsszó!!!!!! A magyar diákok pont erről panaszkodtak. Nehéz "diákmunkát" szerezni, mert sok ausztrál fiatal is kénytelen ilyen részmunkaidős, különösebb szakismeretet nem igénylő munkát elvállalni. Ezek a diákmunkák. A legális munkaidő 20 óra/hét. Ha valakinek nincs megfelelő nyelvtudása, miért lenne, hisz pont azt tanulja, szakismerete, ausztrál munkatapasztalata és referenciája csak bizonyos munkákat vállalhat: takarítás, segédmunka, vendéglátói munkák. Mi történik, az ausztrálok befejezik a középiskolát, dolgoznak egy kicsit, majd mennek surf-ölni. Ha elfogy a pénzük, keresnek egy laza, felelősséggel nem járó munkát, dolgoznak egy kicsit, majd lógatják a lábukat.
2009. január 28., szerda
2009. január 16., péntek
Kicsit több, mint egy hónapja itthon vagyok. Túl karácsonyon, szilveszteren, gyomorrontáson, kijózanodáson. Lassan visszatérek a bloghoz is, hisz még sokminden van, amiről nem írtam eddig. A képek is felkerülnek, ha sikerül.
Jó volt hazajönni, de mostmár sírom vissza a napsütést. Főleg az utolsó hétvégét. Végig a vízparton...........
Jó volt hazajönni, de mostmár sírom vissza a napsütést. Főleg az utolsó hétvégét. Végig a vízparton...........
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)