Igyekszem összeszedni magam, és folytatni az élmények leírását. Ezért újraolvastam az utolsó néhány bejegyzést, amiben nagyon sok gépelési hiba van. Mentségemre legyen, hogy ott internetkávézóban tudtam pénzért géphez jutni. Siettem.
Tehát Gold Coast. Az első élményem a buszállomás előtt volt. Hajnalban értem oda,mint írtam, és várnom kellett Gyurira. Éktelen ordítozás és éneklés szórakoztatott, de sajnos a rendőri intézkedést már nem láttam a saroktól. Én tudtam mi zajlik, mert az újságok erről cikkeztek egy hete Ausztráliában: Schoolies. Ez a tavaszi szünetüket töltő végzős középiskolásokat jelenti. Én szombat este a 4-6-os éjszakain szégyelem magam a tajtrészeg tizenévesek miatt, de az ausztrálok túltesznek rajtuk. Egy hétig mérhetetlen mennyiségű alkoholt megisznak, buli buli hátán, botrány botrány után. Az utolsó néhány napot átéltem!!!! Ja igen, Gold Coast az egyik kedvenc célhely ilyen partikra.
Alkoholt egyébként csak kijelölt helyen, bottleshopban lehet venni, és persze bárokban.
Gold Coast ettől függetlenül is tele van fiatalokkal. SURF és BEACH a kulcsszó!!!!!! A magyar diákok pont erről panaszkodtak. Nehéz "diákmunkát" szerezni, mert sok ausztrál fiatal is kénytelen ilyen részmunkaidős, különösebb szakismeretet nem igénylő munkát elvállalni. Ezek a diákmunkák. A legális munkaidő 20 óra/hét. Ha valakinek nincs megfelelő nyelvtudása, miért lenne, hisz pont azt tanulja, szakismerete, ausztrál munkatapasztalata és referenciája csak bizonyos munkákat vállalhat: takarítás, segédmunka, vendéglátói munkák. Mi történik, az ausztrálok befejezik a középiskolát, dolgoznak egy kicsit, majd mennek surf-ölni. Ha elfogy a pénzük, keresnek egy laza, felelősséggel nem járó munkát, dolgoznak egy kicsit, majd lógatják a lábukat.
2009. január 28., szerda
2009. január 16., péntek
Kicsit több, mint egy hónapja itthon vagyok. Túl karácsonyon, szilveszteren, gyomorrontáson, kijózanodáson. Lassan visszatérek a bloghoz is, hisz még sokminden van, amiről nem írtam eddig. A képek is felkerülnek, ha sikerül.
Jó volt hazajönni, de mostmár sírom vissza a napsütést. Főleg az utolsó hétvégét. Végig a vízparton...........
Jó volt hazajönni, de mostmár sírom vissza a napsütést. Főleg az utolsó hétvégét. Végig a vízparton...........
2008. december 16., kedd
Itthon vagyok!
Hazaértem! Szerencsésen! Az útnak vége, de a blognak nincs. Még sokmindent nem írtam le, ami történt. Még folytatom.
Nem most, mert most éppen rámtört a fáradtság. Tegnap este 10-re érkezett a gép Ferihegyre. Hazakászálódtam, és nem volt nehéz elaludni. Reggel 4.45-kor felébredtem, és fél hatkor fel is keltem, mert beláttam, hogy nem megy az alvás. Ausztráliában már délután 4 volt akkor. Szükség lesz egy hétre, hogy átálljak, az biztos. Az előny, hogy most korán fenn vagyok:)
Nem most, mert most éppen rámtört a fáradtság. Tegnap este 10-re érkezett a gép Ferihegyre. Hazakászálódtam, és nem volt nehéz elaludni. Reggel 4.45-kor felébredtem, és fél hatkor fel is keltem, mert beláttam, hogy nem megy az alvás. Ausztráliában már délután 4 volt akkor. Szükség lesz egy hétre, hogy átálljak, az biztos. Az előny, hogy most korán fenn vagyok:)
2008. december 12., péntek
Itt a vege!
Ez az utolso bejegyzesem innen Ausztraliabol. Holnap este megyek haza. Oszinten mar orulok neki es varom. Ez az egy honap nagyon hosszu volt. Annyi sok minden tortent, annyi uj helyen jartam, annyi emberrel talalkoztam, hogy mar lassan alkalmatlan vagyok befogadni barmi ujat. Megteltem. A masik, ami nehez volt, hogy egyedul voltam. Persze mindenhol voltak vendeglatok, akiknek EZER KOSZONET, es sokat segitettek, de ok megis eltek a sajat mindennapjaikat. Nem sokszor tudtak jonni velem varost nezni, felfedezni. Hianyzik az otthoni nyugalom, es minden barat!!!!
A heten Brisbane-ben es Sunshine Coaston neztem meg iskolakat. Errol, majd kesobb irok. Ma feltem, mert egesz hetvegere rossz idot mondtak. Tegnap reggel valoban zuhogott, de ma reggel, csoda!, sutott a nap:) Lementem rogton a beachre. (Rogton delet jelent.) Hallgattam az ocean zugasat, suttetem a hasam, megbeszeltem a kozelben ulo kanadai sraccal, hogy itt azert melegebb van, mint otthon. Ket ora eleg is volt, mert kezdtem megsulni.
Utana nagy levegot vettem, es elmentem megvenni az ajandekokat. Mindenki pluss allatot kap, gondoltam igy a legegyszerubb. Csak viccelek:) Ez is megvolt.
Este meg bemegyunk Surfers Paradise-ra, aztan holnap jon a pakolas orulete. Raadasul most olvastam, hogy Ferihegy sztrajkol. Remelem, nem rekedek Londonban vagy mashol. Hetfon este 9-re mar BP-en leszek, ha az egiek is ugy akarjak.
Legkozelebb mar szoban.
A heten Brisbane-ben es Sunshine Coaston neztem meg iskolakat. Errol, majd kesobb irok. Ma feltem, mert egesz hetvegere rossz idot mondtak. Tegnap reggel valoban zuhogott, de ma reggel, csoda!, sutott a nap:) Lementem rogton a beachre. (Rogton delet jelent.) Hallgattam az ocean zugasat, suttetem a hasam, megbeszeltem a kozelben ulo kanadai sraccal, hogy itt azert melegebb van, mint otthon. Ket ora eleg is volt, mert kezdtem megsulni.
Utana nagy levegot vettem, es elmentem megvenni az ajandekokat. Mindenki pluss allatot kap, gondoltam igy a legegyszerubb. Csak viccelek:) Ez is megvolt.
Este meg bemegyunk Surfers Paradise-ra, aztan holnap jon a pakolas orulete. Raadasul most olvastam, hogy Ferihegy sztrajkol. Remelem, nem rekedek Londonban vagy mashol. Hetfon este 9-re mar BP-en leszek, ha az egiek is ugy akarjak.
Legkozelebb mar szoban.
2008. december 11., csütörtök
KOALA


Kicsit megbontom az idorendet, mert kedden es szerden vegre allatkertben jartam, es ezt meg meg akarom irni, mielott letelik az idom.
Mint kiderult a legregibb es legnagyobb koala park itt Brisbane-ben van. 1927-ben alapitottak, 130 koala el benne. Ugyalakitottam a napomat, hogy a 4.30-as zaras elott joval odaerjek. Edesen a koalak, olyanok, mintha nem lennenek igazik. Talan mert soksat alszanak. Epp etetesre ertem oda, szerencsem volt. Etettem kengurukat is, nagyon szelidek.
http://photo.koala.net/0912022099.htm
Szerdan Sunshine Coaston voltam Attilaval. (Van kocsija, es ra is ert eljonni velem). Steve Irwin Allatkertjeben voltunk. Itt is lehetettt simogatni koalat!
A legfontosabb, amiert jottem, megvolt
Mint kiderult a legregibb es legnagyobb koala park itt Brisbane-ben van. 1927-ben alapitottak, 130 koala el benne. Ugyalakitottam a napomat, hogy a 4.30-as zaras elott joval odaerjek. Edesen a koalak, olyanok, mintha nem lennenek igazik. Talan mert soksat alszanak. Epp etetesre ertem oda, szerencsem volt. Etettem kengurukat is, nagyon szelidek.
http://photo.koala.net/0912022099.htm
Szerdan Sunshine Coaston voltam Attilaval. (Van kocsija, es ra is ert eljonni velem). Steve Irwin Allatkertjeben voltunk. Itt is lehetettt simogatni koalat!
A legfontosabb, amiert jottem, megvolt
Buli!!
Gyuri, aki segit itt nekem angolra jar. Most eppen szunete van ket kurzusa kozott, es dolgozik ejjel nappal. A torveny szerint ha valaki diakvizummal van itt iskolaidoben heti 20 orat dolgozhat, de iskolai szunetben nincs korlatozas. O eppen ezt hasznalja ki.
A haz, ahova csutortok hajnalban megerkeztem Parkwood-ban van, egy csaladi hazban. Parkwood csaladi hazakbol allo resze Gold Coastnak, busszal fel ora nagyjabol a bel varos, ha Surfers Paradiset hivjuk annak, hivhatjuk. A hazban negyen laktak eppen, es en megkaptam az otodik ures szobat, de Gyuri rogton szolt, hogy kiberelt egy kisebb ket halos lakast egy baratjaval, es vasarnap eppen koltozunk. A masik lako egy hettel kesobb koltozik, igy megint lett sajat szobam. A vasarnap ezzel is telt, koltoztunk. Az uj lakas Southportban van, ami egy nagy kozpont a varoson belul. Az elozo helyrol is itt kellett atszallni, hogy bejussak a kozpontba. Itt kicsit trukkosebb a kozlekedes, mint az elozo varosokban volt. Zonak vannak, de ha nem vagy helyi, nem tudod, hogy melyik hol van. Zavaros. Raadasul menetrend van, de nem akkor jonnek a buszok, hogy mi az utvonal, es kb mennyi a menetido, az kiderithetetlen, es vannak buszok, pl a harmas, amivel az elejen jartam, amik nincsenek rajta a buszterkepen.
Brisbane-be vonattal lehet bejutni. Ezzel nincs gond, egy ora az ut, felorankent megy vonat, de az allomasig kijutni regenyes!
Miutan kialudtam magam, bejottem Southportba, az Australia Fair-hez, ami egy bevasarlo kozpont. Felhivtam a masik diakunkat, Attilat, akinek tudtam a telefonszamat. Talalkoztunk is, o is itt lakik a kornyeken. Vele es egy masik magyar sraccal, Adammal voltam egesz delutan. Foztunk, soroztunk, meseltek.
A haz, ahova csutortok hajnalban megerkeztem Parkwood-ban van, egy csaladi hazban. Parkwood csaladi hazakbol allo resze Gold Coastnak, busszal fel ora nagyjabol a bel varos, ha Surfers Paradiset hivjuk annak, hivhatjuk. A hazban negyen laktak eppen, es en megkaptam az otodik ures szobat, de Gyuri rogton szolt, hogy kiberelt egy kisebb ket halos lakast egy baratjaval, es vasarnap eppen koltozunk. A masik lako egy hettel kesobb koltozik, igy megint lett sajat szobam. A vasarnap ezzel is telt, koltoztunk. Az uj lakas Southportban van, ami egy nagy kozpont a varoson belul. Az elozo helyrol is itt kellett atszallni, hogy bejussak a kozpontba. Itt kicsit trukkosebb a kozlekedes, mint az elozo varosokban volt. Zonak vannak, de ha nem vagy helyi, nem tudod, hogy melyik hol van. Zavaros. Raadasul menetrend van, de nem akkor jonnek a buszok, hogy mi az utvonal, es kb mennyi a menetido, az kiderithetetlen, es vannak buszok, pl a harmas, amivel az elejen jartam, amik nincsenek rajta a buszterkepen.
Brisbane-be vonattal lehet bejutni. Ezzel nincs gond, egy ora az ut, felorankent megy vonat, de az allomasig kijutni regenyes!
Miutan kialudtam magam, bejottem Southportba, az Australia Fair-hez, ami egy bevasarlo kozpont. Felhivtam a masik diakunkat, Attilat, akinek tudtam a telefonszamat. Talalkoztunk is, o is itt lakik a kornyeken. Vele es egy masik magyar sraccal, Adammal voltam egesz delutan. Foztunk, soroztunk, meseltek.
2008. december 10., szerda
Utban Gold Coastra
Port Macquarie-ben hagytam el a fonalat. Miutan megneztem az iskolat, setaltam a varosban. Kisvaros, de nagyon szep. Majdnem sikerult hajokaznom is egyet, de privat buli volt. Mar elkezdodtek itt is a karacsonyi partik.
A busz fel tizkor indult tovabb, addig megvacsoraztam a kocsmaban. Mikor otthagytam a cuccom, meg szinte uras volt. 7-kor, mikor visszaertem mar tomve. Valoszinuleg az egesz varos ott volt. Ra akartak beszelni, hogy vegyek tombolat. Meg jo hogy nem vettem, amilyen szerencsem van, most nyertem volna. (Sose szoktam.) A szomszed asztalnal, ha jol lattam fel kilo csirkehust vittek haza, mint nyeremeny. A tobbi is az lehetett.
Fel tiz helyett, tizre ert oda a busz. Sydneybol jovet hajszal pontos volt a busz. Mivel nincs harmadik ut, nem tudom, melyik volt a rendhagyo esemeny. Itt Gold Coaston a buszok teljesen veletlenszeruen jonnek, mintha nem is lenne menetrend, de ne altalanositsunk, ez helyi sajatossag lehet.
Hajnal 4.45-re ertunk Surfers Paradise-ra, ez Gold Coast kozpontja. (Ez pontosan menetrend szerint volt.) Gyuri, aki szallast adott itt nekem, szerencsere ki tudott jonni elem kocsival, es hazavitt. Kis kavarodas volt, mert elneztem az idot. Queensland allamban nincs nyari idoszamitas, 1 ora a kulonbseg. En a sajat oram szerint hivtam meg Sydney idovel, hogy bocs, de kesunk, mire o mondta, hogy meg csak 3.45 van. Sikerult felebresztenem hamarabb.
A lenyeg, hogy megtalalt, hazavitt, es tudtam aludni.
A busz fel tizkor indult tovabb, addig megvacsoraztam a kocsmaban. Mikor otthagytam a cuccom, meg szinte uras volt. 7-kor, mikor visszaertem mar tomve. Valoszinuleg az egesz varos ott volt. Ra akartak beszelni, hogy vegyek tombolat. Meg jo hogy nem vettem, amilyen szerencsem van, most nyertem volna. (Sose szoktam.) A szomszed asztalnal, ha jol lattam fel kilo csirkehust vittek haza, mint nyeremeny. A tobbi is az lehetett.
Fel tiz helyett, tizre ert oda a busz. Sydneybol jovet hajszal pontos volt a busz. Mivel nincs harmadik ut, nem tudom, melyik volt a rendhagyo esemeny. Itt Gold Coaston a buszok teljesen veletlenszeruen jonnek, mintha nem is lenne menetrend, de ne altalanositsunk, ez helyi sajatossag lehet.
Hajnal 4.45-re ertunk Surfers Paradise-ra, ez Gold Coast kozpontja. (Ez pontosan menetrend szerint volt.) Gyuri, aki szallast adott itt nekem, szerencsere ki tudott jonni elem kocsival, es hazavitt. Kis kavarodas volt, mert elneztem az idot. Queensland allamban nincs nyari idoszamitas, 1 ora a kulonbseg. En a sajat oram szerint hivtam meg Sydney idovel, hogy bocs, de kesunk, mire o mondta, hogy meg csak 3.45 van. Sikerult felebresztenem hamarabb.
A lenyeg, hogy megtalalt, hazavitt, es tudtam aludni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)