2008. december 11., csütörtök

Buli!!

Gyuri, aki segit itt nekem angolra jar. Most eppen szunete van ket kurzusa kozott, es dolgozik ejjel nappal. A torveny szerint ha valaki diakvizummal van itt iskolaidoben heti 20 orat dolgozhat, de iskolai szunetben nincs korlatozas. O eppen ezt hasznalja ki.
A haz, ahova csutortok hajnalban megerkeztem Parkwood-ban van, egy csaladi hazban. Parkwood csaladi hazakbol allo resze Gold Coastnak, busszal fel ora nagyjabol a bel varos, ha Surfers Paradiset hivjuk annak, hivhatjuk. A hazban negyen laktak eppen, es en megkaptam az otodik ures szobat, de Gyuri rogton szolt, hogy kiberelt egy kisebb ket halos lakast egy baratjaval, es vasarnap eppen koltozunk. A masik lako egy hettel kesobb koltozik, igy megint lett sajat szobam. A vasarnap ezzel is telt, koltoztunk. Az uj lakas Southportban van, ami egy nagy kozpont a varoson belul. Az elozo helyrol is itt kellett atszallni, hogy bejussak a kozpontba. Itt kicsit trukkosebb a kozlekedes, mint az elozo varosokban volt. Zonak vannak, de ha nem vagy helyi, nem tudod, hogy melyik hol van. Zavaros. Raadasul menetrend van, de nem akkor jonnek a buszok, hogy mi az utvonal, es kb mennyi a menetido, az kiderithetetlen, es vannak buszok, pl a harmas, amivel az elejen jartam, amik nincsenek rajta a buszterkepen.
Brisbane-be vonattal lehet bejutni. Ezzel nincs gond, egy ora az ut, felorankent megy vonat, de az allomasig kijutni regenyes!
Miutan kialudtam magam, bejottem Southportba, az Australia Fair-hez, ami egy bevasarlo kozpont. Felhivtam a masik diakunkat, Attilat, akinek tudtam a telefonszamat. Talalkoztunk is, o is itt lakik a kornyeken. Vele es egy masik magyar sraccal, Adammal voltam egesz delutan. Foztunk, soroztunk, meseltek.

Nincsenek megjegyzések: