Szerda reggel 7-kor indult a busz Sydneybol. Midenki szornyulkodott, hogy busszal megyek (vagy jottem-utolag), de en elveztem. A repulon nem tudok aludni, bar az az ut csak 2 ora lett volna, de erdekes volt. 15-en ha voltunk. Nem nepszeru. Ugyanannyiba kerul, vagy dragabb, mint a repulo. Ma olvastam az ujsagban, hogy rekord olcsoak a repulojegyek. 20-30 dollarert elmehetsz Melbourne-bol Adelaide-be, ha idoben megveszed.
Vissza a buszra. Szinte vegig aludtam, fel kettore ertem oda Port Macquarie-be. (Hogy hogyan ejtendo, megoszlanak a velemenyek, de mar le tudom irni!) A belvarosban rakott le a busz, es en csodalkoztam. A legmagasabb epulet a templom, egyebkent bekebeli kisvaros, mint a vadnyugati filmekben. Csomagmegorzo nincs! Persze!
Kicsit feltem, mert az iskolabol sem valaszoltak a legutolso levelemre, amiben megirtam, mikor erkezem pontosan, de egy telefont megert. Vartak, tudtak, ki vagyok, sot meg csomagmegorzot is kerestek nekem.
Itt tehat a North Coast Institute of NSW TAFE iskola egyik kampusat neztem meg. Mint kiderult, majdnem minden varosban van nekik, vegig Sydneytol eszakra. Gyonyoru parkban, modern, jol felszerelt epuletek. Sok international diakjuk van. Tolunk inkabb az angol erdeklodok mennenek kissebb helyekre, a magyarok a nagyvarosokat keresik.
Kedvesek voltak, mint mondtam helyet is talaltak, ahol letehettem az orias lila borondomet. A helyi ir kocsma, az egyetlen, ami 5 utan is nyitva van. Akkor tenyleg minden bezart!! Ez igy van a nagyvarosokban is. OK, ott 6-kor all le az elet. Nagyszamok torvenye: tobb kocsma, club, bar, hotel marad nyitva kesoig. (A kocsmakat itt hotenek hivjak, helyesebben, ha valamit hotelnak hivnak, az nagy valoszinuseggel kocsma.)
Most be kell fejeznem, folyt kov....
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
3 megjegyzés:
Gabi, itt az idő , kezdj szépen készülődni hazafele:-)
Járt a Mikulás Nálad Ausztráliában?
Itt az a hír járja, hogy idén csak 1 ember / "a kiválasztott!" / kap ajándékot a Mikulástól.
Az emberek lázadoznak, úgy néz ki általános a felháborodás..
hehehe:-)
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánok előre is , pénteken nem leszek gépközelben, ezért írok most!
Puszi, Matild
Megjegyzés küldése