Sűrű nap volt. Két iskolát láttam.
Délelőtt az egyik olyan iskolába mentem, ahova sok diákot küldünk. Nagyon egyszerű az oka: olcsó. Lloyds College a neve. Egy nagyobb iskola-csoportba tartozik: TEG www.teg.com.au (The Education Group). Másik iskolájuk a Mercury College a Bondi Junctionnál, North Sydney Inglish School észak Sydneyben, és a Cambridge College International a belvárosban. Angolt és businesst lehet tanulni. Nem titok olcsó iskola.Próbálnak ezen a képen változtatni, igyekeznek emelni az iskola színvonalát, rávenni a diákokat, hogy komolyabban vagyék a tanulást. Hajrá!
Különböző véleményeket hallottam az oktatás színvonaláról, jókat- rosszakat. Azt vettem észre iskolán belül is sokat számít melyik tanárhoz kerülsz. Az egyik kezdő diák mesélte (angolul tanul, nagyon alapszinten van): két tanár tanítja őket feléváltva. Egyikük kítűnő, a másik viszont gyakorlatilag nem törödik velük, nem tanít. Biztattam, hogy ezt tegyék szóvá, hisz az olcsó iskola nem is olyan olcsó, ha csak az órák fele van megtartva. Én mindenesetre, mint képviselőjük, megírtam a problémát az iskolának.
Találkoztam diákokkal, akik jól beszélnek angolul, otthon angoltanárok voltak, legalábbis van végzettségük, így itt is tanítanak. Ők mesélték, hogy tényleg van különbség az iskolák között. Érdemes kicsit drágábbat választani, sokszor az olcsóbb. Rövidebb idő alatt, magasabb fokra jutnak el a diákok.
Délután a kínai negyedben jártam, mert ott van egy másik iskola az SBTA. Csak megnéztem. Ők teljesen tele vannak, csak jövő áprilistól lehet újra jelentkezni.
Ebben az évben bezártak iskolát, mert csak vízumot biztosítottak a diákokna, de nem tanítottak. Nem az első volt mostanában. Ezért igyekeznek összekapni magukat a még működő iskolák. Aki nem tudná: ha ausztráliában diákvízummal tanulsz, heti 20 óra munkavállalási lehetőséged van legálisan. Ezért jönnek sokan. Az oktatás az egyik legjövedelmezőbb vállalkozás az országban, és jelentős bevételt jelent sz országnak. Azt hiszem a 2. vagy 3. legjelentősebb exportcikk.
Utána megnéztem a Darling Harbort. Itt a tengerészeti múzeum, ami persze bezást, mire odeértem. Így is lehet látni néhány hajót kikötve, ami a muzeum része: rombolót, tengeralattjárót, és Cokk kapitány hajóját, amivel felfedezte a kontinenst.
Sétálgattam, sütött a nap végre, aztán hazajöttem.
Este vacsorára mentem a szomszédba. Éjfélig beszélgettünk, söröztünk.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése