2008. november 16., vasárnap

lassan jön a nyár

Reggel azt hittem, hogy szupernő vagyok, de mégse. Nem tudtam egy nap alatt átállni erre a néhány óra különbségre.Este hat körül megint megzuhantam. A fáradtság nem lenne baj, de nagyon fáj a fejem. ( Most egy másik gépen irok, itt vannak magyar karakterek. Kivéve a hosszú i-t.)
Délutánra kisütött a nap. Ma a parkokba indultam. Van belőlük jó sok a belváros körül. A Fitzroy Gardens-be megnéztem a Cooks' Cottage-ot. Cook kapitány szüleié volt Angliában. Az ausztrálok megvették, lebontották (kövenként volt megszámozva, hogy pontosan fel tudják újra épiteni), áthajózták, összerakták. Jópofa! Van a parkban egy kis üvegház is, ami csodálatos . Olyan virágillat volt, hogy még egyszer visszamentem. Romantikus kis tavacskák is vannak, rotunda, rétek. Sokan napozgattak, piknikeztek, heverésztek. Koncertet is találtam. Elindultam a kellemes jazz irányába, amiről kiderült, hogy egy 3 tagú zanakar (gitár, nagybögő, énekes) játszik kb 25-30 fős piknikes társaságnak. Valamit ünnepelhettek. Elég laza volt az egész.
Innen a Royal Botanical Gardensbe indultam, és hosszabb kitérővel el is jutottam. Közben belebotlottam egy lengyel fesztiválba (ettem kolbászt, de a sörhöz külön security őrökön kellett volna átvergődnöm, igy arról lemondtam), majd megtaláltam a bevásárló utcát is. Egyáltalán megtaláltam azt a várost, amit eddig hiányoltam: sétálók, utcai zenészek, sakkparti óriásbábokkal (az egyik sakkozó naaaagyon helyes volt, csak buta frizurát hordott!), jó üzletek, ...a tegnapi furcsa üresség helyett, zajló élet. Lehet én voltam tegnap annyira fáradt, hogy másképp érzékeltem a világot. Kinéztem egy turista buszt is, amiről lemaradtam. 9 és 4 között megy körbe a városban, kb egy óra az út. Én persze 5-re jutottam el egy megállóba. Ami viszont kellemes meglepetés, hogy ingyen van. Emelett még van egy a belváros körül körbe-körbe járó nosztalgia villamos is, ami ingyen van. Nem kell fizetni, boldogan mutatják meg és be a várost.
A Botanical Gardenbe bementem, időm is lett volna (8.30-ig nyitva van), de már járni is alig birtam, igy feladtam.
Hazafele gondoltam veszek egy kis sört vagy bort (hideg van, ezért inkább bort), de nem találtam sehol. Külön szeszboltok vannak, de hogy hol, rejtély, mert eddig csak egyet láttam. Biztos nem oda jár egész Melbourne. Holnap ezt is fel kell deriteni. Ma végre egyébként bárokat, pubokat is láttam. Tegnap ezek is hiányoztak. Kezdtem azt hinni, csak urbán legenda, hogy az ausztrálok isznak, de nem... A folyó partján nagyon hangulatos, szabadtéri kiülős helyet találtam, de engem a jeges szél visszakergetett. A helyiek egy szál polóban söröztek és élvezték a vasánapot. (Az egyik fiún gyögyörü szinpompás nyáriruha volt.) Általában ránézni rossz egy csomó emberre, attól fázom, hogy mi van, illetve nincs rajtuk.
Holnap elkezdek dolgozni. Meglátogatok terveim szerint két iskolát.

Itt a végén PS: üdvözlöm az első regisztrált olvasómat!

4 megjegyzés:

Tunci írta...

mondtam, hogy tökjó lesz :)
itthon hiányol a biciklid - azt mondta..
puszi

Tunci írta...

merthogy mi - ahogy kitetted a lábad - nagyon rányomoltunk :)

bár holnap matild meg elutazik lengyelországba..

Juci írta...

hosszú í:alt+j:),de csak kicsit tudsz csinálni.
isteni lehet azért ott!kicsit hasonlíthat egy nyári finn vasárnaphoz,egy csomóan vannak kint,de piát nem lehet kapni sehol:),csak az éttermekben és pubokban,vagy viszel.itt legalább bárhol lehet piát kapni,bár tilos közterületen alkoholt fogyasztani.amúgyis most már jegeces szél fúj,dög hideg van,de a lengyelek azért még mindig fagyiznak és én is reszketek,ha egyik-másikra ránézek...milyen volt az első munkanapod?én most indulok...:)puszi!
1.rendszeres olvasód:)

Dolli írta...

Szia Gabika!
Orulok, hogy elkuldted a blogcimed, jo reg hallottunk Rolad, biztos nagy elmeny kint lenni. Meddig maradsz? Mik a tervek?
Eszembe jut a Hungaria kupa,....:O)))
Varom az elmenybeszamolokat, erezd jol magadat, puszi