2008. november 20., csütörtök

Ma a Dandenongi hegyekbe szeretnék elmenni túrázni, kirándulni, de nagyon rosszul néz ki az ég. Ráadásul a vendéglátóim is lebetegedtek, vagy megfáztak vagy influenza. (Ha valakinek zavaros: a lakásban, ahol vendégüllátnak hármam laknak, Heni, és egy páros, Ági és Zoli.)Henivel terveztük a mai kirándulást, de ő ágyban marad. Én azért nekivágok! Út közben veszek egy mackónadrágot, mert olyat nem hoztam. A farmerom pedig nagyon divatos, a földet söpri, ami nem előnyös, ha esik és a sarat dagasztom.
Tegnap reggel megnéztem a Queen Victoria Marketet. Ez a központi piac. Óriási, több háztömbnyi helyen fekszik. Képtelenség bejárni, csak szemezgette. Félig terménypiac, félig kínai. Megreggeliztem, megkávéztam, majd elindultam a megnézni a mára tervezett iskolát: Holmsglen.
Ez egy TAFE iskola, azaz az ausztrál állami szakképző iskolarendszer tagja. Kb félóra a citytől, és az állomás szó szerint a suli bejáratánál fekszik.Az international office 50 méter séta. A vonat gyönyörü helyeken megy át. (A turistabuszon tudtam meg tegnapelőtt, hogy keleti irányban 55 kmt a másikban pedig 40 kmt nyújtózik a város. Itt még nem vagyunk város szélén.) Ez a fő kampusz. Itt tanitanak businesst és építőipari szakmunkákat. Hosszú, óriási épületek, a középen levő tantermekben "építkeznek". Külön teremben csempéztek, falat raktak, vízvezetéket szereltek.
Hamar visszajöttem, mert randim volt az egyik diákkal, Eszterrel, aki hamarabb végzett, mint gondolta. Kicsit több, mint féléve vannak itt a férjével. Szeretik nagyon az országot, csak nehezen talál munkát. Fodrásznak tanul, azt is élvezi. Ő is azt mondta, amit mindenki, hogy olyan nyugalom van.
Este az egyik helyi magyar étterembe mentünk vacsorázni Henivel: The Little Hungarian Restaurant. Itt dolgozott Heni egy darabig, most pedig Ági, aki lakótársa . Tényleg kicsi, 36 ember fér el egyszerre. Klasszikusat rendeltem: bécsi szelet sült krumpli és savanyúság. Előtte megittam egy unikumot. Utána Heni bemutatott Erzsi néninek, ő a tulajdonos és a főszakács egy személyben. Kiderült, hogy Szegeden tanult anno, és a nővére most is ott él. Ennek megörült és kaptam fasirtot, uborkasalátát és szilvásgombócot az útra. Ez a mai ebéd! Kedves nő, és sokat segít az itt levő magyaroknak. A konyhán mindenki az. A mosogató lány is nemrég jött, a barátja tanul, ő pedig hozzátartózóként kapott vízumot. (A házastárs vagy élettárs is kaphat vizumot, amivel dolgozhat részidőben.)
Délután még csavarogtam a városban. Nagy leárazások vannak, de semmi értelmeset nem láttam. Lehet, hogy ugyanúgy félig üres bőrönddel megyek haza, ahogy jöttem!
Olvasom a napi sajtót. Főleg az időjárást, mert bizakodom, hogy később több szerencsém lesz. Nem tudom! Brisbane felét éppen lerombolta két vihar a héten, és Cairnsben is csúnya viharokat jósolnak. A másik dolog, amiről sokat olvasni az Ausztrália címü (Aki tudja, hol van a hosszú ü, írja meg. Köszi) film, és Hugh Jackman. Őt éppen most szavazták meg a világ legszexisebb férfijának. Büszkék az ausztrálok, dagad a mellük.

Nincsenek megjegyzések: