Kezdem magam otthon érezni. Egész jól eltalálok akárhova. Ma már tényleg kemény munkanap volt. Két iskolában voltam.
A William Angliss, itt voltam reggel, az egyik legjobb vendéglátó és hotel iskola Ausztráliában. Nagyon profi! Kompletten felszerelt konyhák, berendezett szállodai szoba, ahol gyakorolnak, saját borospince, müködő étterem. Úgy látszik tényleg a gyakorlatban tanulnak. Ez állami, TAFE iskola, a diákok nagy része ausztrál. A kávé nagyon finom a büféjükben, és ez jóbizonyitvány. Egyébként itt mindenhol kávézó van, mindenki kávéval mászkál. Szó szerint. Csoda, hogy ilyen nyugisak. Egyáltalán nem rohan senki, nincs tolakodás, idegeskedés. A villamos vezető legalább 3-szor nyitotta ki az ajtót újra, hogy elérjék a villamost.
Aztán a Halesbe mentem. Ez kb ugyanolyan iskola, mint a Cambridge, ahol tegnap voltam. Megnéztem egy konyhájukat. Éppen készültek a holnapi "graduationra". Jó volt a hangulat, vége a félévnek. Valamint bementem a fodrászszalonba, ahol tanulnak. Gondolkodom, hogy kezdek valamit a hajammal, holnap kérek némi tanácsot. Bár nem tudom, mennyire biztonságos. Lehet szavazni: maradjon hosszú, vagy legyen egész rövid és szőke(?), vizhullám? Holnap visszamegyek találkozni egy itt tanuló leánnyal, őt megkérdezem.
A Halesben egy nagyon kedves lengyel lány a marketinges, ő mutatta meg a dolgokat. Aztán elmentünk ebédelni. (Ezt a részt szeretem: Kávé? Tea? Ebéd?) Egy japán étteremben voltunk: Chocholate Buddha. Holnap biztos thai lesz, vagy vietnámi. Még jó, hogy csütörtök estére a közeli magyar étterem van betervezve!
Délután 5 körülre megint elfáradtam. Tényleg nehéz átállni. Felültem az ingyenes turista buszra mielőtt hazajöttem volna. Vicces volt a sofőr, rengeteget beszélt. A végén kiderült, hogy Angliából jött!
Itthon aztán megnéztem az új James Bond filmet. Hát, se füle, se farka! Őszintén, elég pocsék. Én ritkán mondok ilyet. Bár a fickóért még mindig megéri.
Ja tényleg, ma elkezdtem shoppingolni. Eddig a jetleg megóvott ettől, egyszerüen túl fáradt volta. De ma gondoltam a sarkamra állok. (Lassan a szörfös fiúkat is elkezdem keresni. De ettől félek. Mindenhol keleti arcokat látok. Hol vannak a szőke, napbarnitotta ausztrálok?)
Ausztrália jó hatással van rám. Észrevettem, hogy nem fáj a hasam mlóta itt vagyok. Csak egy kis levegőváltozásra volt szükségem. Általában nem vagyok olyan nyavalyás, mint otthon.( Az allergiám az előjött, itt is van fü, és tavasz van, de arra hoztam gyógyszert. )
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
5 megjegyzés:
szerintem a fiú sem tökjó benne. egyetértek a többi résszel, pocsék a film. az állandó kamerarángatás és a 3 másodperces vágások elveszik az összes élményt..
de moziprogramnak jó. :)
végre shopping, mesélned kell! zénó és adam is kiváncsi!
szerintem matild is fog majd jönni, egyenlőre lengyelországban hibernáltatja magát.
itt a fagy, péel tegnap reggel a gyógyszertár előtt az árkád alatt (a tudod hol és micsoda) be volt fagyva. ezért nincs büdös :)
Örülök, hogy Magyarországon élek!!!:-) Lengyelországban nagyon hideg van!!!brrrrrrrrr
Egyetértek az előttem szólóval,én viszont itt élek,áááááááááááá!!!:)
Megjegyzés küldése