2008. november 21., péntek

St Kilda




Megjártam StKilda Beachet. Maga a tengerpart nem nagy eresztés, de a városrész nagyon szép. Bohém negyed. Hangulatos utcák, szimpatikus bárok, üzletek. Találtam egy hentest, ahol volt gyulai és paraszt kolbász, így magyarul, és ki volt írva magyarul is: hentes és mészáros. Betévedtem egy alkohol boltba, ahol bort lehetett kóstolni. Két féle fehér és egy rosé volt. Kostólgattam. Vettem volna, de majd a végén. Brisbane-ben hazautazás előtt majd bevásárolok, nem cipelem végig az országon. Arról nam is beszélve, hogy megiszom, ha itt van.
A legszebb az volt, ahogy jött a vihar, mert jött. A tengerparton fantasztikus volt a látvány: a homok sárga, fölötttünk az ég még tiszta kék, de kicsit beljebb a víz felett már szürke, a víz pedig haragos zöld. A hófehér világítótórony messziről látszott a viharfelhők előtt. Szerencsére nagy vihar nem lett, de hideg van és esik.
St Kilda előtt Henivel kimentünk egy bevásárlóközpontba. A K Mart-ban nagy leértékelés volt. Vettem farmer, mackónadrágot, pólókat, fehérneműt- megvan a hosszú ű-. Kiábrándító, de alig látok szép dolgokat, legalább is ami nekem tetszik és megfizethető. Este ettem pizzat, az sem ízlett. A tészta sótlan volt és ízetlen, a csirke furcsán édes. Tegnap a piacon vettem sajtos, spenótos pirogot, annak szörnyű halíze volt. Még jó, hogy előtte ettem finomat, igazából csak az orrom kívánta.
Most Sapporot iszogatok, ez egy japán sör, az egyik kedvencem. Töröm a fejem, mit tudnék még írni. Nap közben sok mindenről tevezek írni, de mire hazaérek fáradtan, már kiürül a fejem.

Nincsenek megjegyzések: