Már régen írtam. Egyrészt mert sok mindent csináltam, másrészt mert mire hazajutok este hulla vagyok. Ez nem jelenti, hogy mindig éjjel jutok haza, hanem, hogy este 7-re elfáradok, de nagyon. Valami van a levegőben! Az allergia egy dolog, amitől fáradtabb vagyok, de az ittlakók mondják, hogy az első néhány hét, hónap mindenkinek ilyen. Lehet, hogy a páratartalom, ami nagyon magas, a ludas, vagy a mindig változó időjárás. Mára lett strandidő. Ha ezt befejezem, megyek is a Bondi beachre. Egyszer-kétszer már kisütött a nap, de gyorsan el is borult, sőt zuhogott fél órával később.
Tehát vissza szerdára. Reggel kimentem Észak- Sydneybe egy iskolába, a Maewill Collegeba. Rendszeresen küldünk ide diákokat, mert aránylag olcsóak, nagyon jó csomagot ajánlanak, és gyönyörő helyen vannak. Fél óra a citytől, egy bevásárlóközpont szomszédságában. Nagyon tetszett az iskola. Családias, jól felszerelt, kellemes iskola. Nem messze van Manly beach. Ott sétálgattam 1-2 órát. Végre egy igazi beach! Borus, szeles volt az idő, én puloverben, farmerben fáztam. A helyiek feküdtek a homokon és napoztak, iskolások szörfölni tanultak, néhányan uszkáltak!
Komppal jöttem vissza a belvárosba. Félóra az út. Az öböl tele vitorlásokkal, motorcsónakokkal, turistahajókkal. Néhányszor rendesen beringott a komp.
Egy kis kultúrát is vittem a napba, sikerült emberi időbe bejutni az Australian Museum-ba. Az aboriginálokról szoló kiállításra volt időm, de arra sem alaposan. 5-kor bezárt. Gondolom nem meglepetés,hogy a fehér telepesek itt sem bántak kesztyűs kézzel a benszülöttekkel. Sok tragikus pillanat volt , de a legszörnyűbb az elveszett nemzedék. Erről már olvastam, de újra szíven ütött. A 60-as években a kormányzat, hogy beolvassza a benszülötteket, egyszerűen elvette a gyerekeket a szüleiktől, nevelőszülőknél, vagy állami intézetekben "nevelődtek". szétzilálták a hagyományos kereteket. Sokan közülük bünözők, alkoholisták, drogfüggők lettek.
A kiállításon jó néhány hivatalos bocsánatkérés is olvasható.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése