2008. november 30., vasárnap

Pentek

Elo kell vennem a naptaramat, olyan regen volt pentek! (Bocs, ezen a gepen nincs ekezet.)
Delelott iskolalatogatas. Tudom, hogy unalmas, de ezert vagyok itt. Kifejezetten angol nyelviskola: Global Village, Universal English School. Egyike azoknak a kicsit dragabb, de sokkal jobb iskolaknak.
Csak, hogy tudjatok, mirol beszelek: a legolcsobb 170 ausztral dollar egy hetre. Ez heti 20 orat jelent. Van delelotti es delutani orarend. A delelotti csak negy nap, hetfotol csutortokig. (Ez most nagyjabol 23000 ft-ot jelent) A kicsit dragabb, ahol penteken voltam, es az erdekesseg kedveert, most is az iskola konyvtaraban irom ezt a bejegyzest, 230 $ egy het (31000Ft, ha 135 Ft/1AUD). Itt 22.5 tanorat jelent egy het.
Most azert ulok itt, mert bejottem megnezni egy eligazitast az uj diakoknak(van, aki tudja:orientation). Fontos, hogy sok europai arcot latok. Nagyon vegyes a csoport osszetetele: nemet, svajci, brazil, thai, japan, koreai, es meg biztos mas is. Az iskola nagyon figyel arra, hogy egyik nemzet se keruljon tulsulyba. Az nyomaszto lehet a tobbieknek. Kulonosen sok brazil jon mostanaban. Akik nagyon lazak, de neha tul hangosak es agresszivek. Furcsa hallani a beszamolokat, hogy kinek kikkel vannak problemai.
Az egyik legnagyobb trauma a kultursokk, ami itt eri a diakokat. Azt gondolnank, Ausztralia ugyanolyan nyugati tarsadalom, mint a mienk, annak a fejlettebb valtozata. Ez igaz is, de nagyon sok varatlan meglepetes erhet.
En eddig foleg a jokra figyeltem. Mar irtam, hogy itt mindenki nyugodt, ne aggodj! ez a jelszo. A buszmegalloban sorba allnak, nincs tolakodas. Gyorsabb is a felszallas. A buszokon maximum 14 allohely van, tobbet egyszeruen nem enged fel a vezet. Elfogadjak!
Vissza pentekre, mert lassan abba kell hagynom.
Az iskola utan egy diakunkkal talalkoztam. Megebedeltunk a piacon. Akkorra mar zuhogott az eso. Megneztem hol lakik. Egy backpacker hosteben, nagyon kozel a kozponti allomashoz. Nem Interkontinental, de olcso. O sokat dolgozik, azt mondja alig van ideje tanulni, de nem is varta, hogy perfekt angol lesz felev alatt. Sajnos sokan ezt hiszik, es keseruen csalodnak.
Delutan aludtam egy kicsit, muszaly volt.
Este egy masik diakkal talalkoztam. Newtownba mentunk vacsorazni. Egy mexikoi etteremben ettunk. Nagyon finom volt. Ez a bohem resze a varosnak: trendi ettermek, boltok, ejszakai elet, muveszek, azert jottunk ide. Eszter egy alibi iskolaban kezdte, mert a PhD felvetelijere vart, es mar nagyon akart jonni az ev elejen. Azota mar az egyetemen, University of Sydney csinalja a doktorijat. Elotte angolt tanitott iskola mellett, amig vart az egyetemre. O az egyik, aki sok erdekeset meselt.
De ezt majd legkozelebb, mert mennem kell.

Nincsenek megjegyzések: