Ez az állomás fent, alul pedig a kis ház, ahol lakom most egy hétig.
Haaaaat, nagyon hosszu volt! Termeszetesen nem tudtam aludni. A Bp-London es London- Hong Kong vonalon nem is akartam, de Hong Kongbol Melbournebe mar jo let volna. Talan egy orat tudtam. Bevettem valerianat es ittam ra bort, de igy sem ment igazan. Viszont megneztem jo sok filmet...
Itteni ido szerit 7 korul erkeztunk meg. Be volt borulva. Ez egy kicsit elszomoritott. Arra szamitottam, hogy tombol a nyar. Delutanra kisutott a nap. Neha melegem volt egy poloban, neha pulover es kabat is volt rajtam. Ertem, mit jelent, szeszelyes az ido.
Tegnap, a megerkezes napjan az volt a feladat, hogy minel tovabb ebren maradjak. Heninel, egy diakunknal lakom.(Mi segitettunk neki, az iroda kijonni tavaly ide tanulni. Felora vonattal (ok metronak hivjak, mert 3 allomas a fold alatt van) a belvarostol. Eloszor is talalkoznunk kellett Csak a telefonszamat kaptam. Menjek be a SouthernCross allomasra, hivjam fel, hazavisz.. ez volt az utasitas.
A repteren aranylag gyorsan vegeztem. Semmit nem kerdeztek, amikor ellenoriztek a vizumomat. A csomag is rendben megvolt.Utana meg ketten tudakolta, hogy etelt, nyersanyagot hoztam-e, es voltam-e indulas elott fas teruleten, de elhittek, hogy nem. A kutya sem torodott velem. Szo szerint. A csomagok korul egy tlitott anyagokat, pl ennivalot kereso kutyus szaglaszott. Egyebkent nagyon komolyan veszik a dolgot. Hong Kongban egyszer atszallaskor atneznek a kapunal, aztan kozvetlenul beszallas elott megegyszer alnezik a kezipoggyaszt. Sok-sok asvanyvizes palackot elkoboznak. Lehet, hogy a vizipar szponzoralja a dolgot!?
Melbourneben bejutni a varosba a repterrol egyszeru. Skybus-nak hivjak, 15 percenkent indul, $16-ba kerul, es gyors. Pont odavitt, ahol a talalkozom volt Henivel.(Ez persze nem veletlen!)Felhivtam, es egy szuk oran belul meg is jott.
Melbourne belvarosa eleg kicsi. Van ketto igazan nagy allomas: Flinder street es SouthernCross. Ide az utobbihoz erkezik a repteri busz, es itt megfordul majnem az osszes metrovonal. A metroterkep ugy nez ki, mint egy csillag. Ha tudod, melyik metroval kell menned (a vegallomasok neve szerint vannak elnevezve a line-ok), nehez eltevedni.
Mig vartam Henire, nezelotem. Az allomas felett egy hatalmas outlet van, ahol dul a nyari arleszallitas. Meg zarva voltak az uzletek! Jobban nem akartam elboklaszni a borondommel, de elso benyomasom mar lett a varosrol, es az furcsa. Valahogy mast vartam. Delutan, kesobb meg kb 3 orat setalgattam a belvarosban, de ez az elso benyomas csak erosodott. Szamomra furcsa, idegen hangulatu. Olyan, mintha egy modern vilagvaros epulne (eppen most, mert sok az epitkezes, oriasi toronyaruk) egy multszazadi vadnyugati kisvarosban. Mind a ketto megvan. Egymasban letezik.
Henivel hazajottunk, es elmentunk gyorsan bevasarolni. (Sikerult otthon hagyni a neszeszeremet.) Venni kellett fogkremet, fogkefet, sampont, st. Ez a kornyek megint mas hangulatu. Tengerparti, nyaralovaros feelingje van. Formas kis hazak, gyonyoru kertek.
Kesobb elkisertem Henit a munkahelyere. Az Albert Parkban, egy nagy sportcentrum kavezojaban dolgozik. Azt mondja, szereti., es jol is keres. Az biztos, hogy elet van. Egy gyonyoru to partjan van a centrum: uszoda, tornaterem kosarpalankokkal, ahol rengetegen kosarlabdaztak ($3.70-ert lehet bemenni es jatszani.) Egy masik teremben jiujitsu verseny folyt. (Lehet, hogy nem igy kell irni, bocs!) Kozelben golfpalya. Kint a toparton sokan kocogtak. Nagyon jo hangulat volt!!! Heni meselte, hogy itt tartjak marciusban a Forma 1-es futamot. Konktretan a centrum koruli utakon. Akkor minden le van kordonozva es zarva. Ez a videk egy ujabb arca volt a varosnak. Kezdem sejteni, hogy a sokszinuseg a legfobb jellemzoje. Mar varom az ujabb meglepeteseket!!!!!
Sajnos ma reggel, szurke felhos egre ebredtem. Raadasul 7-17 fokot josol az elorejelzes is. Itt a lekotarsak "megnyugtattak", lehet, hogy ket oran belul ragyogo napsutes lesz.(De lehet, hogy nem!) Tul sok meleg ruhat nem hoztam, az egyetlen farmert, amiben jottem, tegnap lekaveztam. A mai nap be fogok szerezni nehany ruhaarabot es egy esernyot. Ez az elso program. Aztan meglatjuk.
Lassan elkeszulok, hogy elinduljak. Sajnos a nap nem sut(neha-neha kibujik nehany percre a felhok kozula, de hatartalan a nyugalom. A palmafa az ablak alott hajladozik a szelben, mindenfele madarak enekelnek, ezen kivul csend van. Nehez elindulni!!!
Itteni ido szerit 7 korul erkeztunk meg. Be volt borulva. Ez egy kicsit elszomoritott. Arra szamitottam, hogy tombol a nyar. Delutanra kisutott a nap. Neha melegem volt egy poloban, neha pulover es kabat is volt rajtam. Ertem, mit jelent, szeszelyes az ido.
Tegnap, a megerkezes napjan az volt a feladat, hogy minel tovabb ebren maradjak. Heninel, egy diakunknal lakom.(Mi segitettunk neki, az iroda kijonni tavaly ide tanulni. Felora vonattal (ok metronak hivjak, mert 3 allomas a fold alatt van) a belvarostol. Eloszor is talalkoznunk kellett Csak a telefonszamat kaptam. Menjek be a SouthernCross allomasra, hivjam fel, hazavisz.. ez volt az utasitas.
A repteren aranylag gyorsan vegeztem. Semmit nem kerdeztek, amikor ellenoriztek a vizumomat. A csomag is rendben megvolt.Utana meg ketten tudakolta, hogy etelt, nyersanyagot hoztam-e, es voltam-e indulas elott fas teruleten, de elhittek, hogy nem. A kutya sem torodott velem. Szo szerint. A csomagok korul egy tlitott anyagokat, pl ennivalot kereso kutyus szaglaszott. Egyebkent nagyon komolyan veszik a dolgot. Hong Kongban egyszer atszallaskor atneznek a kapunal, aztan kozvetlenul beszallas elott megegyszer alnezik a kezipoggyaszt. Sok-sok asvanyvizes palackot elkoboznak. Lehet, hogy a vizipar szponzoralja a dolgot!?
Melbourneben bejutni a varosba a repterrol egyszeru. Skybus-nak hivjak, 15 percenkent indul, $16-ba kerul, es gyors. Pont odavitt, ahol a talalkozom volt Henivel.(Ez persze nem veletlen!)Felhivtam, es egy szuk oran belul meg is jott.
Melbourne belvarosa eleg kicsi. Van ketto igazan nagy allomas: Flinder street es SouthernCross. Ide az utobbihoz erkezik a repteri busz, es itt megfordul majnem az osszes metrovonal. A metroterkep ugy nez ki, mint egy csillag. Ha tudod, melyik metroval kell menned (a vegallomasok neve szerint vannak elnevezve a line-ok), nehez eltevedni.
Mig vartam Henire, nezelotem. Az allomas felett egy hatalmas outlet van, ahol dul a nyari arleszallitas. Meg zarva voltak az uzletek! Jobban nem akartam elboklaszni a borondommel, de elso benyomasom mar lett a varosrol, es az furcsa. Valahogy mast vartam. Delutan, kesobb meg kb 3 orat setalgattam a belvarosban, de ez az elso benyomas csak erosodott. Szamomra furcsa, idegen hangulatu. Olyan, mintha egy modern vilagvaros epulne (eppen most, mert sok az epitkezes, oriasi toronyaruk) egy multszazadi vadnyugati kisvarosban. Mind a ketto megvan. Egymasban letezik.
Henivel hazajottunk, es elmentunk gyorsan bevasarolni. (Sikerult otthon hagyni a neszeszeremet.) Venni kellett fogkremet, fogkefet, sampont, st. Ez a kornyek megint mas hangulatu. Tengerparti, nyaralovaros feelingje van. Formas kis hazak, gyonyoru kertek.
Kesobb elkisertem Henit a munkahelyere. Az Albert Parkban, egy nagy sportcentrum kavezojaban dolgozik. Azt mondja, szereti., es jol is keres. Az biztos, hogy elet van. Egy gyonyoru to partjan van a centrum: uszoda, tornaterem kosarpalankokkal, ahol rengetegen kosarlabdaztak ($3.70-ert lehet bemenni es jatszani.) Egy masik teremben jiujitsu verseny folyt. (Lehet, hogy nem igy kell irni, bocs!) Kozelben golfpalya. Kint a toparton sokan kocogtak. Nagyon jo hangulat volt!!! Heni meselte, hogy itt tartjak marciusban a Forma 1-es futamot. Konktretan a centrum koruli utakon. Akkor minden le van kordonozva es zarva. Ez a videk egy ujabb arca volt a varosnak. Kezdem sejteni, hogy a sokszinuseg a legfobb jellemzoje. Mar varom az ujabb meglepeteseket!!!!!
Sajnos ma reggel, szurke felhos egre ebredtem. Raadasul 7-17 fokot josol az elorejelzes is. Itt a lekotarsak "megnyugtattak", lehet, hogy ket oran belul ragyogo napsutes lesz.(De lehet, hogy nem!) Tul sok meleg ruhat nem hoztam, az egyetlen farmert, amiben jottem, tegnap lekaveztam. A mai nap be fogok szerezni nehany ruhaarabot es egy esernyot. Ez az elso program. Aztan meglatjuk.
Lassan elkeszulok, hogy elinduljak. Sajnos a nap nem sut(neha-neha kibujik nehany percre a felhok kozula, de hatartalan a nyugalom. A palmafa az ablak alott hajladozik a szelben, mindenfele madarak enekelnek, ezen kivul csend van. Nehez elindulni!!!
3 megjegyzés:
Szia Darling!
Örömmel olvastam a kalandjaidról:-)! Jó lesz ez! Hajráá!
Az egyik "legfontosabbról" nem írtál - pedig már Sanyi is rákérdezett - mi lett a "vízhullámmal:-)???? Megcsináltattad??
Sok csóóók! Szankád
Szia Darling!
Örömmel olvastalak:-)! Alakul ez, jó lesz! A "legfontosabbról" persze nem írtál: mi lett a "vízhullámmal":-)??? Megcsináltattad?? Hajrá és sok csók!!!!! Szanka
képek-képek-képek! a hajladozó pálmafáról is!!!
tökjó a 7-17 fok, ne nyafogj, holnaptól itthon fagyni fog éjjel. te, mázlista :)
Megjegyzés küldése